YAYIN İLKELERİ

İnternet Bilinciyle Gelişim:
Kulliyet.com.tr, internet teknolojisinin doğru kullanılmasından yanadır. Bunun için bünyesinde bilgilendirici ve eğitici yayınlar yapar.

Doğru haber:
Kulliyet.com.tr, zan üzere haber yapmaktan sakınan, aksi üzere gerçekleşmiş ya da sonuçlanmış olay ve bilgileri paylaşmayı kendisine görev edinmiştir. Olası hatalar karşısında haberlerin düzeltilmesini ya da haber, foto ve videoyu yayından kaldırmayı taahhüt eder.

Çok Seslilik ve Katılımcı Yayıncılık:
Kulliyet.com.tr okuyucularına haber niteliği taşıyan taşımayan yazılardan öte, görüşlerini kamuoyu ile paylaşma fırsatı bulacakları, farklı görüşlerini yansıtabilecekleri, ahlaki değerlere ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olacak şekilde yazarlık sıfatıyla paylaşım hakkı tanıyabilir.

Bağlılık:
Kulliyet.com.tr Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, zararına hiçbir adım atmamayı, aksine devletine ve milletine bağlılığını, yapıcı olmak şartıyla savunmayı, korumayı ve sorunlar karşısında çözümsel eleştiriler getirmeyi kendisine ülkü edinmiştir.

Cevap Hakkına Saygı:
Kulliyet.com.tr, kişileri zan altında bırakacak haberleri yayınlamaktan kaçınmaktadır. Zira karşı tarafa cevap hakkı doğuracak her yazı ya da haber karşısında, iddia ve ithamlara karşı, taraflara cevap hakkını en hızlı ve doğru biçimde kullanma fırsatı sunar.

Kararlı Yaklaşım:
Kulliyet.com.tr, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne zarar verecek yaklaşım ve haberlere karşı ön yargılıdır. Kulliyet.com.tr Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni hedef almayan haberler için, araştırılmasından sunumuna kadar her aşamasında ön yargılardan arınmış, saplantısız bir yaklaşım sergiler.

Toplumun saflık bilincine, doğru haberlerle yaklaşım:
Kulliyet.com.tr, gelişen olayları farklı pencerelerden yorumlayarak, kamuoyu nezdinde yanlış bir algı oluşmasını ortadan kaldırır.

Nesnel değil, manevi nitelik önceliği:
Kulliyet.com.tr, bir haber markası olmasının da ötesinde, toplum düzenini bozan, ahlaki ve dini değerleri yerle yeksan eden kişi ya da kurumlara karşı hukuka dayalı tavır sergiler.

Güven:
Kulliyet.com.tr, hayata bakışını inancından alır. İnsanların kendisine verdiği sorumluluğu korumak için çalışır.