Külliyet

Share on facebook
Facebook - Haberi Paylaş
Share on twitter
Twitter - Haberi Paylaş
Share on whatsapp
WhatsApp - Haberi Paylaş
Share on print
Haberi Yazdır

Selçuklu’da Merve Mercan Parkı tamamlanıyor

Selçuklu Belediyesi tarafından Selçuk Üniversitesi Kampüsü içerisinde yapılan Merve Mercan Parkı tamamlanıyor. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve Selçuk Üniversitesi Rektörü Metin Aksoy parkta incelemelerde bulundu.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybeden Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Merve Mercan’ın adı öğrencisi olduğu Selçuk Üniversitesi’ndeki parkta yaşatılacak. Selçuklu Belediyesi tarafından Selçuk Üniversitesi Kampüsü içerisinde yapılan park tamamlanıyor. Peyzaj çalışmaları devam eden parkın kısa sürede tamamlanarak öğrencilerin hizmetine sunulması bekleniyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuk Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Metin Aksoy ile birlikte yapımı devam eden parkta incelemelerde bulundu. Başkan Pekyatırmacı parkta yapılan çalışmalar hakkında bilgi alırken, parkta bulunan öğrencillerle de kısa süreli sohbet gerçekleştirdi.

İntern Doktor Merve Merve Mercan’ın adının yaşatılacağı  32 bin m² alana sahip wireles, usb şarj üniteleri ve gençlerin kullanımına yönelik bir çok  hizmetin sunulacağı parkta  600 m²  süs havuzu, 3600 m² yürüyüş yolu,  1200 metre koşu yolu, 27.000 m²çim alan, 20 adet bank, 12 adet pergola, 3 adet ahşap köprü, 10 adet açık alan spor aleti, 3 adet süs havuzu  gibi birçok donanım yer alıyor.

Başkan Pekyatırmacı; “Merve Mercan kardeşimizin ismini parkta yaşatacağız”

Selçuk Üniversitesi kampüsüne anlamlı bir park yapıldığını belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Genç yaşta hayatını kaybeden Merve Mercan kardeşimizin ismini öğrenim gördüğü üniversitede yaşatmak için bu parkı inşa ediyoruz. Covid-19’a yenik düşen kardeşimizin ölümü hepimizi derinden sarsmıştı. Adını burada yaşatmanın da gururunu yaşadığımızı belirtmek istiyorum. Parkımız tamamlandıktan sonra inşallah öğrencilerin güzel vakit geçirecekleri bir ortam olacak.” şeklinde konuştu.

Rektör Aksoy; “Merve Mercan’ın ismi öğrenim gördüğü Üniversitede yaşayacak”

Öğrencilerin gezebileceği güzel bir alanı Üniversiteye kazandırdığı için Selçuklu Belediyesi’ne teşekkür eden Selçuk Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Metin Aksoy, “Merve Mercan’ın ismi öğrenim gördüğü kampüs alanında inşa edilen parkta yaşatılacak. Selçuklu Belediyesi desteği ile yapılan parka “Merve Mercan” ismi verildi. Alaeddin Keykubat Yerleşkesinde Rektörlük Binası ile Kampüs Camii yakınlarındaki parktaki çalışmalar sona geldi. Selçuklu Belediyesi’nin katkısıyla yapılan parkta oturma ve dinlenme alanı, yürüyüş yolu ile su yolu ile Üniversitemizin modern görünümüne katkı sunuyor.” ifadelerini kullandı.