Prof. Dr. Nur Vergin kimdir, nereli? Nur Vergin neden öldü?

Bu haber 19 Ocak 2021 - 13:37 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

Prof. Dr. Nur Vergin kimdir, nereli? Nur Vergin neden öldü? Sorusu vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Türkiye’de yaptığı çeşitli çalışmalarla isminden söz ettiren Prof. Dr. Nur Vergin’in kim olduğu vatandaşlar tarafından sıkça aranan kişilerden biri oldu. Ölüm haberiyle sevenlerini üzen Nur Vergin’in neden öldüğü de merak konusu. Peki, Prof. Dr. Nur Vergin kimdir, nereli? Nur Vergin neden öldü? İşte detaylar…

Prof. Dr. Nur Vergin kimdir, nereli? Nur Vergin neden öldü?

Prof. Dr. Nur Vergin kimdir, nereli? Nur Vergin neden öldü?

Prof. Dr. Nur Vergin’in hayatı ve biyografisi vefat haberinin ardından gündeme geldi. Evinde hayatını kaybettiği belirlenen 80 yaşındaki Vergin’in ölümünde şüpheli bulguya rastlanmadığı öğrenildi. Türkiye’nin önde gelen sosyal bilimcilerinden Sosyolog Prof. Dr. Nur Vergin bir dönem İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinde görev almıştı. Siyaset ve sosyoloji üzerine birçok kitabı bulunan Nur Vergin Marmara ve Bilkent üniversitelerinde de öğretim üyeliği yaptı.

Türkiye’nin önde gelen sosyal bilimcilerinden Nur Vergin hayatını kaybetti. 1941 yılında dünyaya gelen ve çalışmalarıyla önde gelen sosyal bilimciler arasında yer alan Vergin Paris Sorbonne Üniversitesinde sosyoloji eğitimi almıştı. Yazdığı kitaplardan bazıları ise Siyasetin Sosyolojisi, Din, Toplum ve Siyasal sistem olarak yer alıyor.

Prof. Dr. Nur Vergin kimdir, nereli? Nur Vergin neden öldü?

PROF. DR. NUR VERGİN KİMDİR, NERELİ?

İstanbul’da 21 Eylül 1941 doğan, çocukluğu ve gençlik dönemi yurt dışında geçen Nur Vergin, Paris Sorbonne Üniversitesinde sosyoloji eğitimi aldı. Türkiye’ye 1973 yılında dönen Vergin, 1 yıl sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde çalışmaya başladı.

Sosyoloji doçentliğini 1980’de tamamlayan Vergin, bir dönem İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinde çalıştı. Buradaki çalışmalarıyla profesör olan Nur Vergin, Marmara ve Bilkent üniversitelerinde de öğretim üyeliği yaptı. Siyasetin sosyolojisi, Din, toplum, ve siyasal sistem yazdığı kitaplardan bazıları olarak yer alıyor.

NUR VERGİN NEDEN ÖLDÜ?

Siyaset sosyoloğu olan Prof. Nur Vergin’in komşuları 80 yaşındaki Vergin’den 2 gündür bilgi alamayınca polise bilgi verdi. Alzheimer hastası olduğu belirtilen Vergin’in adresine saat 17.00 sıralarında giden ekipler, kapıyı çaldı. Açan kimse olmayınca çilingir çağrıldı.

İçeriye giren ekipler, Prof. Nur Vergin’in hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekiplerince yapılan ön incelemede sosyolog Vergin’in ölümünde şüpheli bir durum olmadığı belirtildi.

Prof. Dr. Nur Vergin kimdir, nereli? Nur Vergin neden öldü?

www.dirilispostasi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.