Palut: Maçın kırılma anları bizim lehimize gelişti « Külliyet

28 Kasım 2021 - 23:09

Palut: Maçın kırılma anları bizim lehimize gelişti

Palut: Maçın kırılma anları bizim lehimize gelişti
Son Güncelleme :

07 Kasım 2021 - 19:56

Spor Toto Süper Lig’in 12. haftasında deplasmanda Göztepe’yi 2-0 İttifak Holding Konyspor’un teknik direktörü İlhan Palut, “Konyaspor çok iyi bir gününde değildi. Maçın kırılma anları bizim lehimize gelişti ve buradan çok değerli bir galibiyet aldık.” dedi.

Maçın basın toplantısında konuşan Palut, şunları söyledi:

“Beklemediğimiz şey ilk 15 dakikada baskıyı aşamamamız oldu. Daha sonra oyunda dengeyi sağladık ve ataklar gelmeye başladı. Direkten dönen top, sonra gelen gol. Futbolcularımızın ayakları yere daha sağlam bastı. Göztepe’nin ilk yarının sonunda yediği kırmızı kart ve eksik kalması bizim gibi iyi pas yapan bir takım için gerçekten avantajdı.”

“2’nci yarı 10 dakikada Göztepe etkili bir giriş yapsa da oyunun kontrolünü elimizde tuttuk. Skoru artırabileceğimiz anlar vardı, olmadı. Konyaspor çok iyi bir gününde değildi, maçın kırılma anları bizim lehimize gelişti ve buradan çok değerli bir galibiyet aldık. Takımımı kutluyorum, Göztepe’ye de başarılar diliyorum.”

Palut, takım doktorunun müsabakada sakatlanan Zymer Bytqi’nin dizinde ciddi bir problem olmadığını tahmin ettiğini sözlerine ekledi.