Mahmut Tanal kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Bu haber 15 Nisan 2021 - 15:00 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 24, 25, 26 ve 27. dönemlerde İstanbul Milletvekilliği görevinde bulunan Mahmut Tanal, sosyal medyada son zamanlarda sıklıkla gündeme geliyor. İktidar partisine yönelik eleştirileriyle tanınan Tanal’ın hayatını merak eden internet kullanıcıları, arama motorlarında Mahmut Tanal kimdir? Nereli? Kaç yaşında? | Mahmut Tanal TBMM Twitter konularını araştırıyor. İşte detaylar…

MAHMUT TANAL KİMDİR? NERELİ? KAÇ YAŞINDA?

1 Ocak 1961 tarihinde, Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde dünyaya gelen 60 yaşındaki Mahmut Tanal, ilk defa 2011 Türkiye genel seçimleri Cumhuriyet Halk Partisinden (CHP) İstanbul milletvekili olarak meclise girerek 4 dönem boyunca bu görevini sürdürdü.

Mahmut Tanal 1 Ocak 1961 tarihinde Hilvan’ın Bahçecik köyünde Mustafa ve Keziban Tanal çiftinin çocuğu olarak doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oluşunun ardından İstanbul Barosu’na kayıtlı serbest avukat olarak çalıştı.

Bahçeşehir ve Okan Üniversitelerinde Siyaset Okulu Programından sertifika aldı. Bahçeşehir Üniversitesi’nin Ceza Mahkemesi Hukukunda İletişimin Denetlenmesi ve Teknik İzleme Programı eğitimi ile Türkiye Barolar Birliği ve Avrupa Konseyinin birlikte düzenlediği Türk Avukatlarının Aşamalı Eğitimi Programına katılan Tanal, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Ceza Hukukçuları Derneği ve Tüketiciyi Koruma Derneği Üyeliği yaptı.

İlk defa 2011 Türkiye genel seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul milletvekili olarak meclise girdi. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde tekrar CHP’den İstanbul Milletvekili seçilerek meclise girdi.

Orta düzeyde Almanca bilen Tanal, bekar ve 2 çocuk babasıdır.

MAHMUT TANAL TBMM TWITTER

CHP’nin Merkez Bankası rezervlerinin harcanmasıyla ilgili iktidara yönelttiği “128 milyar dolar nerede?” sorusunun yer aldığı pankartı TBMM binasına astı. 

Bu hareketi üzerine Twitter’de gündem olan Tanal, polis ve itfaiyenin müdahalesiyle pankartı indirdi. 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.