Konyaspor – Çaykur Rizespor maçı biletleri satışta « Külliyet

29 Kasım 2021 - 00:37

Konyaspor – Çaykur Rizespor maçı biletleri satışta

Konyaspor – Çaykur Rizespor maçı biletleri satışta
Son Güncelleme :

18 Kasım 2021 - 8:09

ÖNEMLİ DUYURU

Stadyumlara tam kapasite ile seyirci alınması hakkında

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, TFF Sağlık Kurulu’nun aşağıda yer alan görüş ve önerileri doğrultusunda tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla, 09.11.2021 tarihinden itibaren oynanacak profesyonel müsabakalarda stadyumlara %100 kapasite ile seyirci alınmasına karar vermiştir.

TFF Sağlık Kurulu’nun stadyumlara %100 kapasite ile seyirci alınmasına ilişkin TFF Yönetim Kurulu tarafından kabul edilen görüşü şu şekildedir:

“T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından 07.09.2021 tarihinde 12 yaş ve üstü kişilere aşı hakkı tanınması ile beraber başlayan 60 günlük sürenin tamamlanacağı 09.11.2021 tarihinde 12-17 yaş arası kişiler de aşı takvimini tamamlama imkânına sahip olacaklardır.

Bu sebeple 09.11.2021 tarihinden itibaren tribünlere seyirci olarak yaş ayrımı yapılmaksızın sadece T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından kabul edilen aşılardan en az iki doz aşı olanlar ya da Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olarak aşı takvimini tamamlamış olanlar ile Covid-19 hastalığını geçirip üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişilerin “Müsabakalarda Uygulanacak Covid-19 Tedbirlerine İlişkin Talimat” ile belirlenen Stadyumlara Giriş Şartlarına uygun olarak stadyumlara tam (%100) kapasite ile seyirci alınması uygun bulunmuştur.

Stadyumlara tam kapasite ile seyirci alındığında oluşabilecek bulaş riskini en düşük seviyede tutmak amacı ile 09.11.2021 tarihinden itibaren tüm müsabakalara hangi yaş grubunda olursa olsun aşı takvimini tamamlamamış kişilerin alınmaması toplum sağlığında risk yönetimi açısından uygun olacaktır. Dolayısı ile 09.11.2021 tarihinden itibaren lig müsabakalarına artık PCR testi ile seyirci alınması söz konusu olmayacaktır.

Tüm bunlarla birlikte mevsimsel grip olgularının arttığı bu dönemde, hem Covid-19 hem de gripten korunmak için pandemi ile mücadelede elimizdeki en önemli silah olan aşılanma yanında her alanda olduğu gibi tribünde de maske (stadyuma girişten çıkışa kadar maskenin çıkarılmaması), mesafe (seyircilerin kendi koltuklarında oturması ve tezahürat ile gol sevinci sırasında bulaş riski yaratacak şekilde mesafe kuralını bozmamaları) ve hijyene azami özen gösterilmesinin çok önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak doğru olacaktır.

MADDE 3 – STADYUM GİRİŞLERİ

1- Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası 2021 – 2022 Sezonu müsabakalarında stadyum seyirci kapasitesinin tamamı oranında ev sahibi takım seyircisi alınabilir. Müsabakalara misafir takım seyircisi alınmaz. HES sorgulamasına göre risk grubunda bulunan kişiler ile aşağıdaki koşulları sağlamayanlar stadyuma alınmaz.

2- T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen aşı takvimini (T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan iki doz aşı olmak ya da Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olmak) tamamlamış kişiler ile daha önce Covid-19 salgın hastalığını geçirmiş kişiler stadyum tribünleri, locaları ve protokol tribünü ile basın tribününe aşağıdaki koşullarda girebilirler:

a. T.C. Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen aşı takvimini tamamlamış kişiler, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren 180 gün süre ile; Covid-19 geçirmiş kişiler ise, izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süre ile stadyuma girebilirler.

b. Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarında seyircilerin stadyuma girişleri, HES entegrasyonu ile E-Bilet sistemi üzerinden alınan biletler ile yapılır. Bilet alacak kişilerin, HES kodu bilgilerine E-Bilet sistemi uygulayıcısının ulaşmasına onay vermesi gerekmektedir. Kişilere yönelik HES uygulama sorgulamaları seyirciler için EBilet sistemi üzerinden; protokol tribününe girecek kişiler için ise E-Bilet sistemi veya HES uygulaması üzerinden yapılacaktır.

c. TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig müsabakalarında kişilerin stadyumlara girişleri, ev sahibi kulübün sorumluluğunda HES uygulaması üzerinden kontrol ile yapılır.

d. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından tanınan aşılarını yurtdışında tamamlamış kişiler, sadece stadyum gişelerinden olmak kaydıyla, aşı sürecini tamamlayarak oluşturulan aşı sertifikasını stadyum bilet gişe yetkililerine ibraz etmeleri koşulu ile biletlerini pasaport numaraları ile almış oldukları elektronik kartlarına yükleterek satın alabilirler. Stadyum bilet gişe yetkilileri tarafından aşı kartının yanı sıra son aşı tarihinden 14 gün geçmiş olması kuralı ve aşı sertifikası ile pasaportun uyuşup uyuşmadığı kontrolü yapılır. Ayrıca T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından tanınan aşılarını yurt dışında tamamlamış T.C. kimlik numarası sahibi kişiler ise İl Sağlık Müdürlüklerine giderek aşılarını HES Kodu ve T.C. kimlik numaralarına işletmeleri koşulu ile gişelerden ya da online olarak bilet alabilirler.

e. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından 12 yaş altındaki çocuklara Covid-19 aşı hakkı tanımlanması ve aşı takvimlerinin tamamlamasına kadar 12 yaşını tamamlamamış çocukların stadyumlara girişlerine izin verilmez.

İttifak Holding Konyaspor’umuzun, 2021-2022 Süper Lig Sezonu 13. haftasında Ç. Rizespor ile oynayacağı karşılaşmanın biletleri satışa çıktı.

MEDAŞ Konya Büyükşehir Stadyumu’nda 21 Kasım 2021 Pazar günü saat 16.00’da başlayacak karşılaşmanın elektronik biletleri 17 Kasım Çarşamba günü saat 11.00 itibariyle satışa çıktı.

Büyük Konyaspor Taraftarı, Yüzde yüz kapasiteyle açılacak tribünlerdeki yerini al, takımımıza destek ol…

KATEGORİLER TRİBÜN BLOK RİZESPOR 21.11.2021
1. KATEGORİ VIP A-C 150 ₺
2. KATEGORİ BATI ALT D 90 ₺
3. KATEGORİ BATI ALT C-E 80 ₺
4. KATEGORİ BATI ALT B-F 75 ₺
5. KATEGORİ BATI ALT A-G 65 ₺
6. KATEGORİ BATI ÜST B-C 70 ₺
7. KATEGORİ BATI ÜST A-D 60 ₺
8. KATEGORİ DOĞU ALT D 55 ₺
9. KATEGORİ DOĞU ALT C-E 50 ₺
10. KATEGORİ DOĞU ALT B-F 45 ₺
11. KATEGORİ DOĞU ALT A-G 35 ₺
12. KATEGORİ DOĞU ÜST E 50 ₺
13. KATEGORİ DOĞU ÜST B-F 45 ₺
14. KATEGORİ DOĞU ÜST A-G 35 ₺
15. KATEGORİ KALE ARKALARI GÜNEY 15 ₺
16. KATEGORİ KALE ARKALARI KUZEY 15 ₺
17. KATEGORİ MİSAFİR TRİBÜNÜ MİSAFİR – ₺