Külliyet

Share on facebook
Facebook - Haberi Paylaş
Share on twitter
Twitter - Haberi Paylaş
Share on whatsapp
WhatsApp - Haberi Paylaş
Share on print
Haberi Yazdır

Karatay Belediyesi’nin Kültür Gezileri Sürüyor

KARATAY BELEDİYESİ’NDEN KURSİYERLERE İSTANBUL GEZİSİ HEDİYESİ

Karatay’da vatandaşların kültür hayatına katkı sağlayan Karatay Belediyesi, Doğanlar Kur’an Kursu’nda eğitim gören kursiyerlere yönelik İstanbul gezisi düzenledi. Kursiyerler, İstanbul’un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini görme fırsatı bulurken, bu güzel sürpriz için Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür ettiler.

Kültürel belediyecilikte örnek çalışmalara imza atan Karatay Belediyesi, söz konusu programlarına devam ediyor.

Sosyal, kültürel ve eğitim alanlarındaki projeleriyle ilçe sakinlerinin hayatına dokunan Karatay Belediyesi bu kapsamda, Doğanlar Kur’an Kursu’nda eğitim gören kadın kursiyerlere yönelik İstanbul gezisi düzenledi. Gezi kapsamında kursiyerler, İstanbul’un tarihi, kültürel ve turistik yerlerini gezdi.

İstanbul programına katılan kursiyerler, programı kapsamında Ayasofya Camii, Sultan Ahmet, Eyüp Sultan, Çamlıca Camii, Mısır Çarşısı gibi daha pek çok yeri görme fırsatı buldu. Gittikleri yerlere hayran kalan kursiyerler, bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

KADIN KURSİYERLEREN BAŞKAN HASAN KILCA’YA TEŞEKKÜR

Gezi dolayısıyla Karatay Belediyesi’ne teşekkür eden kursiyerler, “Uzun bir süre birlikte eğitim aldık, çalıştık. Kursiyerler olarak burada aile olduk. Çok güzel zamanlar geçirdik. Kursa katıldığımız için çok mutluyuz. Bizlere bu programı düzenleyen ve destekleriyle her zaman yanımızda olan Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca’ya çok teşekkür ediyoruz” dediler.

EĞİTİMLER GÜZEL BİR GEZİYLE TAÇLANDI

Kurslara katılan kadınlara sürpriz yapmak istediklerini kaydeden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, bu güzel eğitimleri anlamlı bir geziyle taçlandırdıklarını ifade etti.

Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak kursiyerler için bir gezi programı düzenledik. Doğanlar Kuran Kursu’nda eğitim alan hanım kardeşlerimiz, bu gezi programıyla belki de daha önce hiç görmedikleri yerleri görme fırsatı buldular. Buna vesile olabilmek büyük bir mutluluk. Bu açıdan bu gezileri önemsiyoruz. Kültür Müdürlüğümüz bünyesinde düzenlediğimiz gezi ve sosyal aktivitelerimiz önümüzdeki dönemlerde de devam edecek. Karatay Belediyesi olarak ilçemizdeki tüm hemşehrilerimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Gezi programına katılan tüm kursiyerlere teşekkür ediyorum” dedi.