Külliyet

Share on facebook
Facebook - Haberi Paylaş
Share on twitter
Twitter - Haberi Paylaş
Share on whatsapp
WhatsApp - Haberi Paylaş
Share on print
Haberi Yazdır

Karatay Belediyesi satranç turnuvası düzenledi

748. VUSLAT YILDÖNÜMÜ ANISINA YAPILAN TURNUVANIN BAŞVURULARI BAŞLADI

Karatay Belediyesi, Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle Hz. Mevlâna’nın 748. Vuslat Yıldönümü anısına Satranç Turnuvası düzenliyor. 7-14 yaş aralığındaki sporcuların katılabileceği turnuvanın başvuruları 14 Aralık’a kadar kabul edilecek. İlk turun 17 Aralık’ta yapılacağı turnuvanın finali ve ödül töreni ise 19 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek.

Karatay Belediyesi ve Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen Satranç Turnuvası’na başvurular başladı.

Hz. Mevlâna’nın 748. Vuslat Yıldönümü anısına düzenlenen ve Karatay Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilecek turnuvaya başvurular, 14 Aralık’a kadar satranc.karatay.bel.tr adresinden alınacak.

Turnuvaya Türkiye Satranç Federasyonu lisansına sahip 2021 – 2022 yılı vizesi yapılmış, 2015 ve öncesinde doğan, lisans ili Konya olan sporcular katılabilecek. Turnuvanın ilk turu 17 Aralık Cuma günü saat 14.30’da, son tur yani final ise 19 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLECEK

7–8 yaş, 9-10 yaş, 11-12 ve 13-14 yaş kategorilerinde düzenlenecek turnuvada kendi kategorilerinde dereceye girenlere madalya ve kupanın yanı sıra para ödülü de verilecek. Buna göre her kategorinin birincisi 1500 TL, kupa ve madalya; her kategorinin ikincisi 1000 TL, kupa ve madalya; her kategorinin üçüncüsü ise 500 TL, kupa ve madalyayla ödüllendirilecek.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, turnuvanın tüm insanlık için önemli bir değer olan Hz. Mevlana’nın anılmasına vesile olacağını ifade ederek, turnuvaya katılacak bütün genç beyinlere başarılar diledi. Başkan Hasan Kılca; “Hayatı boyunca bilginin, ilmin ve hoşgörünün simgesi olmuş Hz. Mevlana’nın diyarı Karatay’da, Hz. Pir’in anısına böyle bir turnuva düzenlemeyi arzu ettik. Satranç gibi tamamen akla ve bilime dayalı bir sporun şehrimizde ve Karatayımızda yaygınlaşmasını önemsiyoruz. Belediye olarak spora ve sporcuya olan desteğimiz sürecek” dedi.