Karadutun faydaları? Ağız yaralarında karadut etkisi « KÜLLİYET – Haberler – Son Dakika Haberleri
FLAŞ HABER:

Karadutun faydaları? Ağız yaralarında karadut etkisi

Bu haber 05 Mayıs 2019 - 16:44 'de eklendi ve 76 kez görüntülendi.

Geleneksel tıbbın vazgeçilmezi karadutun yararları…

Karadut şurubu geleneğimizin nadide mamüllerinden biridir. Ağız yarasına, boğaz iltihabına, diş eti iltihaplanmalarına, bilhassa çocuklarda görülen pamukçuğa büyüklerin kullandığı vazgeçilmez bir şuruptur.

Beyaz dut ile çoğunlukla karşılaşsak da karaduta ulaşmak çok da fazla rahat değildir. Kırmızı meyvelerin genel özelliklerinden olan C vitamini ve antioksidan bileşikler bu meyvede de kucak kucak vardır. Pek oldukça elementi, minerali ve vitamini ihtiva eder. İçerdiği bütün bileşenlerle kansere karşı koruyucu tesiri vardır. Karadut hem de kan değerlerinin düzelmesinde, hücrelerin yenilenmesinde oldukca etkilidir.

Antioksidan içermesi nedeniyle özgür radikalleri de nötr hale getiren bu meyve hem içildiğinde bununla beraber sürüldüğünde cilt için de oldukça etken bir bakım ürünü. Cildin canlanmasında kırışıklık oluşumunun engellenmesinde kullanılır. Kan dolaşımına da tesir etmesi nedeniyle bağışıklık sistemini destek sunar, organların sistemlerini de destekleyerek vücuda qüç katar.

Karadut şurubu bilhassa çocuklar için etken bir naturel ilaçtır. Ağız yaralarında malum en etken naturel üründür. Yakın zamanda ağız içi yaraların iyileşmesini sağlar. Bağışıklık sistemi hemen hemen oturmamış evlatların bağışıklığını destek sunar. Kansızlık problemininin önüne geçer. 

Külliyet
Külliyet bilgi@kulliyet.com.tr
Haberler, son dakika haberler, güncel, dünya, siyaset, asayiş, ekonomi, spor, gündem ve kültür sanat haberleri