Gwendoline Christie kimdir? Kaç yaşında, nereli? « KÜLLİYET – Haberler – Son Dakika Haberleri
FLAŞ HABER:

Gwendoline Christie kimdir? Kaç yaşında, nereli?

Bu haber 05 Mayıs 2019 - 18:20 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

Gwendoline Christie 1978 doğumlu İngiliz kadın oyuncu ve modeldir. Londra’da yaşayan Christie Game of Thrones ve Star Wars benzer biçimde popüler filmlerde rol almıştır.

Gwendolie Christie ve Kariyeri

Christie’nin 1.91m uzunlukta ve muntazam bir fiziğe olması Polly Borland isminde fotoğrafçının dikkatini çekmiştir. Borland 2002-2008 yıllarında “Tavşan” isminde bir resim serisi üretmiştir. Fotoğrafların çoğunda Christie çıplak poz vermiştir. Christie’ye nazaran bu biçim fotoğraflar çektirmek başlangıçta vücuduna alışmak için iyi bir düşünce benzer biçimde görünse de sonradan böyle bir durum meydana getirdiği için pişmanlık duymuştur.

2011 yılına kadar çoğu zaman modellik ve tiyatro ile uğraşan sanatçı, Game of Thrones’ın ikinci sezonunda Brienne of Tarth isminde savaşçıyı canlandırması için öneri almıştır. Fiziğinin bu rol için ideale yakın olması durumunda kendisinden daha kaslı görünmesi istenmiştir. Rol için sıkı bir alıştırma programı tatbik eden Gwendolie Christie, ortalama 6.4 kg kas hacmi yapmayı başarmıştır. Rol için ek olarak ata binme, kılıçla dövüşme ve kafes dövüşü eğitimleri de almıştır. Brienne rolündeki başarı göstermiş performansı yardımıyla 2013 senesinde düzenlenen Satürn Ödüllerinde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” seçilmiştir.

2015 senesinde Açlık Oyunlarının son serisinde Kaptan Lyme’i canlandırmıştır. Yine 2015 senesinde Star Savaşları Güç Uyanıyor filmimizde Kaptan Phasma rolünü canladırmıştır. Bu serinin 8.filmimizde de tekrar bu görevi oynayacaktır.

Gwendoline christie

Gwendoline Christie

 

Gwendolie Christie Hakkında Yani

28 Ekim 1978’de İngiltere’nin West Sussex’e bağlı Worthing şehrinde dünyaya gelmiştir. Jimnastik eğitimi alan Christie geçirdiği bir omurilik sakatlanması yüzüsünden bu mevzuda kariyer yapmaktan vazgeçmiş ve tiyatroya yönelmiştir. 2005 senesinde London Drama Center’dan mezun olmuştur. 2006-2010 yıllarında Pravda, Mirandolina, Cymbeline, Giantbum, Skin Deep, Breakfast at Tiffany’s ve Dr.Faustus benzer biçimde İngiliz tiyatro oyunlarında oynamıştır. 2012 yılından beri Game of Thrones dizisinde oynamaktır. Akrep burcudur. Uma Thurman ve Sigourney Weaver benzer biçimde ünlü aktristlerden daha uzundur.

Külliyet
Külliyet bilgi@kulliyet.com.tr
Haberler, son dakika haberler, güncel, dünya, siyaset, asayiş, ekonomi, spor, gündem ve kültür sanat haberleri