Çubuk’tan bekaya… « KÜLLİYET – Haberler – Son Dakika Haberleri
FLAŞ HABER:

Çubuk’tan bekaya…

Bu haber 23 Nisan 2019 - 1:21 'de eklendi ve 125 kez görüntülendi.

Tarih 22.04.2019’u gösterirken gündeme düşen bir haber CHP Genel başkanına yapılan saldırı,  İBB şaibesi devam eden seçimlerinin, Sri Lanka’da meydana gelen terör saldırısının ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün 19 mayıs 1919 Samsun’a ayak basmasının 100. yıl dönümünün de önüne geçti. Bu bahsettiğim son etkinlik hiç gerçekleşmedi de diyebiliriz.

Günün başlangıç gelişme ve sonuç düzleminde sorarak başlayalım yazımıza. Şehit cenazelerinde pek görmediğimiz CHP Genel başkanı Ankara Çubuk’ta bir cenaze törenine katılıyor. Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre ne sözlü ne de yazılı olarak cenaze törenine katılacağını kimseye haber vermeden, vermek zorunda mı değil mi bilemiyoruz ama iddia o ki gerek emniyet gerek diğer unsurlar görevini yapmadı ya da yapılan eyleme göz yumdu.

Olayın gerçekleştiği andan başlayalım. Cenaze merasimi başladığında törene katılan Kemal KILIÇDAROĞLU  protestoyla karşılaşıyor. Şehit cenazesi defnedildikten sonra da saldırıya uğruyor ve uzaklaştırılmak istense de yolun tek yön olması ve trafiğin yoğunluğu münasebetiyle mahsur kalıp aracı taşlanıp en son bir evde korunuyor laf kalabalığı olmaması açısından  tüm detaylar ve  daha fazlasını incelemek isteyenler  gerek İçişleri Bakanı’nın yaptığı açıklamaya gerekse sosyal medyada dönen video kayıtlarına bakabilirler.

Gelelim bizi kuşkulandıran suallere: Olayın yaşanmasından sonra orada bulunan vatandaşları ve şehit yakınlarını sükunet ve sağduyuya çağıran Savunma Bakanı Hulusi AKAR’ın yaptığı konuşmada ARKADAŞLAR demesi üzerinden başlatılan algı ve akabinde İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’nun istifasının istenmesine sonra CHP Genel Başkanı’nın Ankara’da genel merkez binası önünde yaptığı konuşmaya ve aynı anda İBB Ekrem İMAMOĞLU’nun yaptığı mitinge bakarak  anlamaya çalışalım.

Neden iki bakan üzerinden istifa çağrısı yapıldı ve ne denmek istendi? İstanbul ve Ankara’da iki ayrı miting düzenlendi? Katılımlara bakılınca özellikle Ankara’nın önceden planlanmış olması ihtimal ve Kemal beyin sağlık durumu gayet yerinde.  Yine bir ironi yapalım. İçişleri ve Savunma Bakanlıkları üzerinden verilen mesaj ve en önemlisi şehit cenazeleri üzerinden ‘seçimleri yenilemek isterseniz daha beter ederiz ‘demek mi istediler, yoksa ülkeyi kutuplaştırıp 1978 formatında tekerrür ettirilmek istenen bir darbe mi beklenmekte ya da  bu eylemsel hareketliliğin sonucunda bir erken seçim mi istenmekte diye sorarak bitirelim yazımızı. Unutmayalım ki tesadüfe inananlar başkasının planını göremez… Selametle

Canlarını bu vatan için feda eden 4 şehidimize ve Sri Lanka’da  hayatını kaybeden vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet yakınlarına da sabırlar diliyorum.

 

Fatih Çağ
Fatih Çağfatihcag@kulliyet.com.tr