Share on facebook
Facebook - Haberi Paylaş
Share on twitter
Twitter - Haberi Paylaş
Share on whatsapp
WhatsApp - Haberi Paylaş
Share on print
Haberi Yazdır

Bosnalı Heyet, Karatay Termal Tatil Köyü’ne hayran kaldı

KILCA: GÖNÜL COĞRAFYAMIZLA BAĞIMIZI GÜÇLENDİRMEK İÇİN HER TÜRLÜ ÇABAYI GÖSTERİYORUZ

MEMAGIC: KARATAY TERMAL TATİL KÖYÜ VİZYONER BİR PROJE

Bosna Hersek’in Olovo şehrinin belediye başkanı ve ekibi, Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin “Tecrübe Paylaşım Programları” kapsamında Karatay Belediyesi’nin konuğu oldu. Karatay Belediyesi tarafından hayata geçirilen projeleri yerinde inceleyen heyet, Karatay Termal Tatil Köyü’ne hayran kaldı. Olovo Belediye Başkanı Demal Memagic, “Karatay Termal Tatil Köyü her yönüyle mükemmel ve vizyoner bir proje. Bizim şehrimiz de termal su kaynakları açısından oldukça zengin. Buradan aldığımız bilgi ve tecrübeleri şehrimizde uygulayarak benzer projeler yapmayı amaçlıyoruz” dedi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ise Bosna Hersek’in gönül coğrafyamız açısından çok önemli bir ülke olduğuna vurgu yaparak, “İki ülke arasındaki ilişkilerimiz daha da güçlendirmek için gayret ediyoruz” dedi.

Bosna Hersek’in Olovo şehrinin Belediye Başkanı Demal Memagic ve ekibi, Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin “Tecrübe Paylaşım Programları” kapsamında Konya’da birtakım programlara katıldı.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile Karatay Termal Tatil Köyü’nde bir araya gelen Olovo Belediye Başkanı Demal Memagiç ve ekibi, Karatay Belediyesi tarafından hayata geçirilen projeleri inceledi.

BOSNALI HEYET KARATAY TERMAL TATİL KÖYÜ’NE HAYRAN KALDI

Karatay Termal Tatil Köyü’nü yerinde inceleyen Bosnalı heyet, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın da katıldığı bir programda, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın yanı sıra Karatay Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Şevik, Karatay Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Fuat Özcan ile Karatay Belediyesi Jeoloji Mühendisi Fatma Şen’den Karatay Termal Tatil Köyü hakkında aldı.

Sunumun ardından programını değerlendiren Olovo Belediye Başkanı Demal Memagic, kendi şehirlerinin de termal su kaynakları açısından oldukça zengin olduğunu belirterek, bu programı söz konusu kaynaklarının çok daha etkin bir şekilde kullanımı açısından önemsediklerini söyledi.

KARATAY TERMAL TATİL KÖYÜ VİZYONER BİR PROJE

Demal Memagıc, “Bugüne kadar pek çok tesis ile tatil köyü gezdim ve inceleme fırsatı buldum. Ama Karatay Belediyesi’nin hizmete açtığı Karatay Termal Tatil Köyü, her yönüyle çok güzel ve vizyoner bir proje olmuş. Fikir aşamasından hayata geçiş aşamasına kadar etraflıca düşünülmüş ve uygulamaya konulmuş. Bizler de termal su kaynakları açısından zengin olan şehrimizde böyle bir projeyi hayata geçirmeyi hayata geçirmek istiyoruz. İşin projelendirilmesinden mimarisine ve uygulanmasına kadar Karatay Belediyesi’nden destek bekliyoruz. Bu amaçla da iki gündür pek çok konuda olduğu gibi bu proje ile ilgili de tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunduk. Bizleri çok iyi ağırlayan ve her türlü desteği veren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya çok teşekkür ediyorum. Bizler de sizleri şehrimize en kısa sürede bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

GÖNÜL COĞRAFYAMIZLA BAĞIMIZI GÜÇLENDİRMEK İÇİN HER TÜRLÜ ÇABAYI GÖSTERİYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da Bosna Hersek Olovo Belediye Başkanı ve heyetini Karatay’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bosna Hersek’in kendileri için büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.

Başkan Hasan Kılca, “Bosna Hersek gönül coğrafyamızın kıymetli bir ülkesi. Belediye olarak Bosna Hersek’in bazı şehirleriyle de kardeş şehir protokolümüz var. bu kapsamda da ecdadımızdan bizlere miras kalan birçok eser ve yapının yeniden ayağa kaldırılmasıyla ilgili ortak projeler yürütüyoruz. Olovo’da olduğu gibi bizde de termal su kaynağı bulunuyor. Bu konuda Karatay Termal Tatil Köyü’nden edindiğimiz tecrübe ve sahip olduğumuz bütün bilgilerimizi Olovo ile paylaşmaya gayret ediyoruz. Bunun yanı sıra Olovo’daki tecrübelerden de faydalanmak istiyoruz ve Olovo’yu da ziyaret ederek karşılıklı kardeşlik ilişkilerimizi daha da güçlendirmek istiyoruz” dedi.