Külliyet

Share on facebook
Facebook - Haberi Paylaş
Share on twitter
Twitter - Haberi Paylaş
Share on whatsapp
WhatsApp - Haberi Paylaş
Share on print
Haberi Yazdır

Başkan Kavuş, Hz. Mevlana’nın öğretisinin günümüzde insanlığa ışık olduğunu belirtti

Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin 748. Vuslat Yıl Dönümü dolayısıyla Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş bir mesaj yayınladı. Başkan Kavuş, Hz. Mevlana’nın öğretisinin günümüzde insanlığa ışık olduğunu belirtti.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, 17 Aralık Şeb-i Arus Gecesi münasebetiyle yayımladığı mesajında, “Bir insan düşünün ki fikirleri ölümünden 748 yıl sonra bile hala insanlığa yol göstermiş olsun. Hz. Pir’in, imanı, ihlası, ihsanı, aşkı ve samimiyeti herkese ışık olmuştur. Sadece 17 Aralık tarihinde değil tüm ömürleri boyunca insanları muhabbet ikliminde buluşturmuştur. Büyük mütefekkir ve mutasavvıf Hz. Mevlana’nın bu kutlu şehrin bir misafiri olması, burada nefes alan her canlı için bir gurur kaynağıdır” görüşlerine yer verdi.

Hz. Mevlana’nın ölüm gününü ‘düğün gecesi’ olarak betimlediğini kaydeden Başkan Kavuş, şunları söyledi “Hayatının önemli bir kısmını geçirdiği, zikir, fikir, dua ve sohbet meclislerinin merkezi Meram’ın şehremini olarak Hazreti Pir’i beka alemine irtihalinin 748. yıldönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum”