Aleyna Tilki kimdir? Kaç yaşında, nereli? « KÜLLİYET – Haberler – Son Dakika Haberleri
FLAŞ HABER:

Aleyna Tilki kimdir? Kaç yaşında, nereli?

Bu haber 05 Mayıs 2019 - 18:20 'de eklendi ve 105 kez görüntülendi.

Aleyna Tilki 2000 Konya doğumlu Türk şarkıcıdır. Aleyna Tilki Emrah Karaduman’la beraber çıkardığı ilk şarkısı ile ünlü olmuştur. Annesi Trabzonlu babası Konyalı olan Aleyna, ilk kere “bir ses” yarışmasında boy göstermiştir. Babasının işi gereği 10 yaşlarında İstanbul’a taşınan sanatçı, oldukca kısa bir zamanda müzik listelerinde bir numaraya yerleşmeyi başarmıştır.

Aleyna Tilki Hakkında Bilgiler

Alenya Tilki 1,65m uzunlukta ve 48 kilodadır. Bu makalenin yazıldığı vakit halen bir lise (3.derslik) talebesi olan Aleyna’na Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında Gesi Bağları’nı söyleyerek hafızalara kazınmıştır. Cevapsız Çınlama isminde şarkısı 67 milyon kere YouTube’da izlenmiştir. Şarkının yapımında Emrah Karaduman imzası vardır. Verdiği hususi bir röportajda sesini annesinden aldığını anlatım eden ve minik yaşlardan itibaren bu şekilde bir kabiliyetinin bulunduğunu ve annesinin onu hep desteklediğini söylemiş oldu. Günlük yaklaşık 1 milyon YouTube izlenmesi ile NetD kanalının en popüler sanatçısı olmayı başaran Aleyna, Instagram ve Twitter‘daki takipçi sayılarıyla da dikkat çekiyor. Bilhassa genç kızların takip etmiş olduğu sanatçının Instagram hesabında 300bin takip edeni bulunmaktadır.

Aleyna Tilki

Aleyna Tilki

Sanatçı bu makalenin yazıldığı zamanda İstanbul Göztepe’de bulunan İstek Vakfı Hususi Semiha Şakir Lisesinde öğrencidir. Maltepe’de yaşamaktadır. Babasının ismi Mehmet Tilki, annesinin ismi Havva Öztel Tilki’dir. Ayça isminde da bir kız kardeşi vardır. Konya’nın Seydikent isminde bölgesinde 4 yaşına kadar yaşamış, sonrasında babasının işi gereği İzmir taşınmış ve 10 yaşına kadar İzmir’de yaşamıştır. Babası askeriyede işyar anası de hususi bir kız yurdu işletmektedir.
Sosyal medyada süregelen tartışmalarda “16 yaşında olmasına rağmen barlarda nasıl sahne alıyor” sorusuna Star TV’nin canlı yayınında cevap veren başarı göstermiş müzisyen kendisinin bir tek barlarda sahne almadığını belediye konserlerinde şarkılar dediğini belirtti. Ayrıca Twitter hesabında meydana getirdiği açıklamada annesinin ve babasının konserlerde devamlı kendisine yardımcı bulunduğunu ve yan masasında oturduğunu belirtti. Sosyal medya üstünden meydana getirilen sert yorumlara da yanıt veren sanatçı oldukca fazla üzerine gelindiğini ve psikolojisinin bozulduğunu belirterek hemen hemen 16 yaşlarında bulunduğunu hatırlattı. Aleyna Tilki liseden mezun olduktan sonrasında üniversitede psikoloji okumak istiyor.

Aleyna Tilki Yabancı Mı ? Aleyna Rus Mu ?

İsminin değişik oluşu ve güzelliğinden dolayı çoğu zaman yabancı sanılan Aleyna tamamen Türktür. Rus yahut Ukraynalı değildir. Babası Konyalı anası Trabzonlu olan Aleyna’nın aslına bakarsak sarı saçlı da değildir. Aleya’nın boyu ve kilosu ile alakalı da spekülatif haberler olmuştur. İyelik Magazin’e gore 1.75m uzunlukta ve 58 kilodadır. Ama Haber 7’e gore 1.65m uzunlukta ve 48 kilodadır.

Külliyet
Külliyet bilgi@kulliyet.com.tr
Haberler, son dakika haberler, güncel, dünya, siyaset, asayiş, ekonomi, spor, gündem ve kültür sanat haberleri