Share on facebook
Facebook - Haberi Paylaş
Share on twitter
Twitter - Haberi Paylaş
Share on whatsapp
WhatsApp - Haberi Paylaş
Share on print
Haberi Yazdır

Akşehir Belediyesi’nden çevre için temizlik kampanyası

Akşehir Belediyesi, daha temiz, sağlıklı bir çevre için gerçekleştirdiği çalışmalar dahilinde, ev ve işyeri önünü temizleyen, çevre temizliğine özen gösteren vatandaşlara ödüllü bir temizlik kampanyası başlattı.

Belediye, evlerinin ve iş yerlerinin önünü temizleyen, çevresinin ve sokağının temizliği konusunda hassasiyet gösteren vatandaşlar çekilişle altınla ödüllendirilecek. En temiz ev ve iş yerlerinin önü belirlendikten sonra çekilecek kura ile temizliğe hassasiyet gösteren vatandaşlar, altın ödülü kazanacak. Her ay yapılması planlanan çekişle Akşehir’deki evlerinin, iş yerlerinin önü ile sokakların daha temiz ve yaşanabilir bir hale getirilmesi planlanıyor.

Belediye öte yandan; çevre temizliğine özen göstermeyenlere de ceza uygulayacak. Belediyeden yapılan açıklamada, “İlçemizde faaliyet gösteren her türlü iş yerlerinden ve cadde, sokak, meydan ve yaya kaldırımlarını kullanan vatandaşlar tarafından yerlere sigara izmariti ve benzeri atıkları atanlara 5326, 4207 ve 1608 Sayılı Kanunlar gereğince zabıta ekipleri tarafından idari para cezası uygulanacaktır” denildi.