Külliyet

Share on facebook
Facebook - Haberi Paylaş
Share on twitter
Twitter - Haberi Paylaş
Share on whatsapp
WhatsApp - Haberi Paylaş
Share on print
Haberi Yazdır

Akıllı şehir teknolojisinde KOSKİ imzası

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük ili olan Konya’da yeni teknolojileri ve yenilikçi yaklaşımları kullanan Konya Büyükşehir KOSKİ Genel Müdürlüğü, veriler ışığında, uzmanlığa dayalı olarak güncel ihtiyaçları ve ileride ortaya çıkması muhtemel sorunları öngörerek, hayata değer katan çözümler üretmeyi sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, teknokrat bir anlayışla şehrin ihtiyaçlarına uygun 50’den fazla akıllı şehir uygulamasını hayata geçirdi. Akıllı Yönetim, Akıllı Toplum, Akıllı Yaşam, Akıllı Altyapı ve Akıllı Çevre konularında olmak üzere bir çok akıllı şehir uygulamasını vatandaşların hizmetine sunan KOSKİ,  bu uygulamalar sayesinde şehrin sorunlarına anında ve pratik çözümler üretebiliyor.

Söz konusu uygulamalarla hem toplumsal hem de dijital yönden planlama yapabilmek ve meydana gelen sorunları verileri kullanarak öğrenebilmek için akıllı şehir uygulamalarından faydalanan KOSKİ, hem zamandan hem de maliyetli ekipmanlardan tasarruf ediyor.

KOSKİ AKILLI ŞEHİR UYGULAMALARI

Vatandaşların www.koski.gov.tr adresinden ayrıntılarına ulaşabileceği 51 akıllı şehir uygulamalarının bazıları şu şekilde: Online İşlemler (eKOSKİ), KOSKİ Mobil İş Takip, KOSKİ CBS, Merkezi Elektronik Sıra Çağrı Sistemi, KOSKİ Mobil Uygulaması, SUMAT (Elektronik Vezne), e-Devlet Entegrasyonu, Aktif Su Hattından Branşman Alınması,  Mor Şebeke, Atıksu’dan Elektrik Üretimi, İçmesuyu Boru İçi Tespit Kameraları.